portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Vivaldiego - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Vivaldiego - sprawy osiedlowe » Forum » Grubby 1,3,5
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Grubby 1,3,5

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Olalaaa 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Sob Wrz 27, 2014 15:59
Posty: 26
Skąd: Orunia

PostWysłany: Pon Sty 30, 2017 14:47    Temat postu: Re: Grubby 1,3,5

Tym bardziej dziwie się, że tłumnie nie pojawiły się kartki w podpisami "przeciw". Wink
Ale umówmy się... 10 czy 11 miesięcy to sporo czasu na to, żeby jednak WZN uzyskał minimalną ilość głosów pod uchwałą. Jakby trochę chcieli Wink
Olalaaa 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Sob Wrz 27, 2014 15:59
Posty: 26
Skąd: Orunia

PostWysłany: Wto Maj 09, 2017 16:58    Temat postu: Re: Grubby 1,3,5

Co prawda tym razem nie byłam na zebraniu wspólnoty, ale przyszedł mail o głosowaniu nad uchwałami "Monitoring" i "Szlaban".

Przy tej okazji od razu mówię, że:
- za monitoringiem podpisuję się obiema rękoma, bo jest to coś baaardzo przydatnego,
- za pomysłem stawiania szlabanu się nie opowiadałam poprzednio, teraz też nie będę i po cichu liczę, że większość z Was też zauważy, że będzie to stwarzało więcej problemów, niż pożytku. Auta, przyjeżdżające "na chwilę" zaczną się ustawiać przed wjazdem, wzdłuż ulicy, na chodniku itd. Baterie będą padać, będziemy czekać aż ktoś będzie wjeżdżał/wyjeżdżał, a jak już kiedyś pisałam szlaban nie jest ŻADNĄ przeszkodą dla kogoś, kto "zawodowo" kradnie auta. Nie ma tu żadnego sklepu czy innego lokalu, żeby jego klienci zabierali nam miejsca...

No ale do meritum (bo nie nad tym niby chciałam się rozwodzić):
Czy mnie pamięć nie myli i mieliśmy już mieć możliwość oddawania głosów nad uchwałą drogą e-mail?? Smile

Pozdrawiam
Filozof 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sie 04, 2014 12:28
Posty: 67
Skąd: Słupska

PostWysłany: Śro Maj 10, 2017 8:30    Temat postu: Re: Grubby 1,3,5

Można oddawać drogą e-mail jeśli Twój adres mailowy jest w bazie WZN

Co do szlabanu: na spotkaniu Wspólnoty były poruszane za i przeciw i generalnie wyszło więcej ZA. Ci ci parkują na przejazdach niestety robią to na swoją odpowiedzialność narażając się na mandat.
Dla poczty pilot może zostać udostępniony. Ogólnie parking jest dla Nas mieszkańców naszych bloków a nie przechowalnią dla innych aut, przyczep itp. ani nie jest miejscem na prowadzenie komisu samochodowego.

Co do monitoringu: to w pierwszej kolejności miały być posadzone drewka żeby sprawdzić gdzie mają być montowane ewentualne kamery (bo bez sensu jest sadzenie drzewek jak będą zamontowane kamery i sadzenie ich tak, aby nie zakrywały widoku. Przy tej koncepcji sadzenia może się okazać, że zamiast zachowania pewnej estetyki będzie totalny ....$%(*&^_*...)


Co do kosztów inwestycji nie podoba mi się pomysł rozliczania ich kosztu proporcjonalnie do powierzchni mieszkania. Jeśli mam 42 metry i jedno auto mam zapłacić więcej niż właściciel 30 metrowego mieszkania z 2 autami ...
Ten sposób finansowania mi się nie podoba i proponuję zmianę uchwał żeby koszt podzielić równo na wszystkie mieszkania.
OnaiOn 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Czw Wrz 04, 2014 23:36
Posty: 79
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Maj 10, 2017 11:20    Temat postu: Re: Grubby 1,3,5

Tylko argumenty "za" były głupie Razz To nie problem mieć jednego pilota i wstawić 15 samochodów lub kupić pilot klonujący i mieć 15 pilotów. Ale wygra większość głosów. Dlatego apele się pojawiają tutaj Wink Mnie bardziej niż brak szlabanów drażni to, że mieszkańcy jedynki parkują na parkingu przy 3 i 5 co powoduje, że pod 3 i 5 wiecznie nie ma gdzie postawić auta natomiast pod 1 jest zawsze pół parkingu wolnego Wink Szlaban tego nie rozwiąże. A nie mamy tutaj obiektu który by powodował zastawianie parkingu przez przyjezdnych. To nie Starówka Wink Inwestycja na dziś dzień kompletnie nie potrzebna. Lepiej pomyśleć nad tym jak faktycznie będzie potrzeba. Szlabany tego typu wiecznie się psują i generują niepotrzebne dodatkowe koszta. Co nam po gwarancji na dwa lata skoro nie zapowiada się, że faktycznie przez dwa lata będzie on w ogóle potrzebny.

Filozof napisał:
Co do kosztów inwestycji nie podoba mi się pomysł rozliczania ich kosztu proporcjonalnie do powierzchni mieszkania. Jeśli mam 42 metry i jedno auto mam zapłacić więcej niż właściciel 30 metrowego mieszkania z 2 autami ...

Ale tak jest wszędzie. Jest wspólnota. On ma mieszkanie warte 130tyś, a Ty 230tyś i masz prawo do większego % nieruchomości więc co za tym idzie ponosisz większe koszta. Ja np. używam auto którego właścicielem jest bank (wynajem długoterminowy). Czyli nie płacę wcale, bo nie mam samochodu. Na takie zmiany się nikt nie zgodzi tym bardziej, że w naszych blokach więcej jest mieszkań mniejszych niż większych.

Z monitoringiem też jak najbardziej się zgadzamSmile
Marcion 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Sob Maj 24, 2014 22:51
Posty: 133
Skąd: Gdańsk-Ujescisko

PostWysłany: Śro Maj 10, 2017 14:37    Temat postu: Re: Grubby 1,3,5

Skasowałam meila z tym jak sie głosuje online... czy mógłby ktoś to wrzucić na forum? Smile
Olalaaa 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Sob Wrz 27, 2014 15:59
Posty: 26
Skąd: Orunia

PostWysłany: Śro Maj 10, 2017 15:05    Temat postu: Re: Grubby 1,3,5

Co do sposobu pokrycia kosztów to faktycznie się zgadzam, że ogólnie rozumiane "bezpieczeństwo" czy jak nazwać to, co ma dać nam szlaban czy monitoring, nie powinno być liczone od metra kw. mieszkania, jak np. ogrzewanie czy inne luksusy. Też mam 42m2 i będę bulić więcej niż handlarz z kawalerki Wink Ale mój babski rozum na to nie wpadł i myślę, że niestety wielu mieszkańców też nie :/

Faktycznie w prowadzeniu autohandlu raczej to nie przeszkodzi....

Co do parkowania na nie swoim parkingu (jestem z "jedynki"), to jeszcze ani razu nie zaparkowałam po Waszej stronie Very Happy Jestem chyba zbyt leniwa Smile A sąsiedzi których auta znam też parkują obok mnie. Więc ciężko mi się ustosunkować Smile

Teraz powstaje pytanie: warto jeszcze tłumaczyć WZNowi, że może pokrycie kosztów powinno wyglądać inaczej? Albo sąsiadom, że szlaban to durny pomysł? Czy raczej co było na zebraniu to już nieodwracalne i trzeba liczyć, że jednak większość może jakimś cudem oleje chęć "zamknięcia się" na ekskluzywnie ogrodzonym osiedlu? Smile
Olalaaa 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Sob Wrz 27, 2014 15:59
Posty: 26
Skąd: Orunia

PostWysłany: Śro Maj 10, 2017 15:11    Temat postu: Re: Grubby 1,3,5

Marcion napisał:
Skasowałam meila z tym jak sie głosuje online... czy mógłby ktoś to wrzucić na forum? Smile


Znalazłam tylko treść Uchwały poddanej pod głosowanie:

Wysłana na adres e-mail zarządcy nieruchomości: glosowanie@wzn.pl
4. Zawierająca w swej treści tekst lub pełny numer danej uchwały oraz jednoznaczne oświadczenie
GŁOSUJĘ ZA lub GŁOSUJĘ PRZECIW
Marcion 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Sob Maj 24, 2014 22:51
Posty: 133
Skąd: Gdańsk-Ujescisko

PostWysłany: Śro Maj 10, 2017 17:07    Temat postu: Re: Grubby 1,3,5

Co do płatności za metraż to tam jeszcze był dopisek "z pomieszczeniami przynależnymi". Na pewno chodzi o poddasza, ale ciekawe czy o ogródki Wink
Sylwia_89 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Pon Lis 04, 2013 19:28
Posty: 32
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Maj 10, 2017 20:44    Temat postu: Re: Grubby 1,3,5

Cieszę się że nie tylko ja będę przeciwko szlabanowi Smile
Przez 2 lata mieszkania ani razu nie zdarzyła mi się sytuacja żeby zabrakło miejsc.Po żadnej ze stron parkingu. Nie sądzę też żeby ludzie z bloków po drugiej stronie drogi "kradli" miejsca. Chyba gorszym problemem są samochody z nowych bloków parkujące na chodniku na wprost wyjazdu z Hokejowej i te na skrzyżowaniu...
Co do monitoringu mam mieszane uczucia, nie wiem czy faktycznie pomógłby ustalić sprawców kradzieży w razie potrzeby.
Marcion 
   

Forumowicz


Wiek: 38
Dołączył: Sob Maj 24, 2014 22:51
Posty: 133
Skąd: Gdańsk-Ujescisko

PostWysłany: Śro Maj 10, 2017 23:56    Temat postu: Re: Grubby 1,3,5

Będzie służył w tropieniu właścicieli psich kup ;p

Trzeba pamiętać, ze poza sama inwestycją zostajemy na zawsze z opłatami za konserwację kamer i obsługę tego monitoringu. Ciekawe też jaki będziemy mieli do tego dostęp. Czy na życzenie, czy on-line na żywo z jakiejś strony (nie wiem jak to wygląda... improwizuje Razz)
Filozof 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sie 04, 2014 12:28
Posty: 67
Skąd: Słupska

PostWysłany: Czw Maj 11, 2017 9:08    Temat postu: Re: Grubby 1,3,5

Generalnie faktycznie jest zapis " ... wraz z pomieszczeniami przynależnymi ..." ale trzeba czytać do końca "... stanowiącymi podstawę do wyznaczania udziałów w nieruchomości wspólnej ..." czyli jak mi się wydaje poddasza i ogródki nie były wliczane w ten sposób przy podpisywaniu aktów notarialnych.
W każdym razie dla pewności wysłałem zapytanie

Co do rozliczania uważam, że w ten sposób nie mogą być ponoszone koszty ponieważ nie są to nieruchomości i mój udział w szlabanie czy monitoringu nie może być wyliczany na tej podstawie.
WOBEC POWYŻSZEGO JA NA PEWNO W TAKIEJ FORMULE NIE PODPISZĘ TAKIEJ UCHWAŁY. I jednocześnie apeluje o rozsądek do Was sąsiedzi o podobnym metrażu mieszkania abyście też nie podpisywali. Niech zmienią podstawę rozliczenia i wtedy mogę podpisać za
Olalaaa 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Sob Wrz 27, 2014 15:59
Posty: 26
Skąd: Orunia

PostWysłany: Czw Maj 11, 2017 10:35    Temat postu: Re: Grubby 1,3,5

Zgadzam sie. Ale powstaje pytanie: Nie podpisywać w ogóle, oddać głos nieważny czy zagłosować przeciw?
Powinniśmy jakoś podobnie zadziałać. Pisać do WZN w tej sprawie?
MV1989 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Kwi 19, 2017 18:13
Posty: 7
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 11, 2017 15:42    Temat postu: Re: Grubby 1,3,5

ja glosuje przeciw szlabanowi -to jest akurat niepotrzebny koszt,niczego nie zmieni. a co do monitoringu to takze przeciw, bo takze nie podoba mi sie to jak to rozplanowali... dla mnie dziwne bylo w ogole to ze blok 3 i 5 glosowali za schodami dla bloku 1 - ja jestem z tym,ze jak mamy placic za cos to za dobro wspolne, a nie dla jednego bloku tylko. no,ale coz widocznie tylko ja mam takie zdanie...
Filozof 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sie 04, 2014 12:28
Posty: 67
Skąd: Słupska

PostWysłany: Pią Maj 12, 2017 7:40    Temat postu: Re: Grubby 1,3,5

Już napisałem do Pani Kwasek odnośnie zmiany rozliczenia ale przy tej uchwale z tym rozliczeniem głos przeciw będzie tylko działał. Jeśli będzie wstrzymany to może nie zebrać się tylko większość a akurat przy tym temacie uważam, że będzie odzew.
Jak odrzucą, wezmą ponownie pod rozpatrzenie ale już ze zmienionym "taryfikatorem"

Co do schodów to sytuacja jest o tyle dziwna, że to waśnie przez tą trawę nie tylko przechodzą mieszkańcy bloku nr 1 Smile Widocznie podświadomie jakoś czują się "bezpieczniej już na swoim terenie" Razz
OnaiOn 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Czw Wrz 04, 2014 23:36
Posty: 79
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Maj 12, 2017 10:28    Temat postu: Re: Grubby 1,3,5

"Taryfikatora" nikt nie zmieni, bo to się tyczy całości rozliczeń.

Nikt nie będzie liczył kto ma ile samochodów.

Czemu wtedy np. mamy liczyć od metrażu na utrzymanie dóbr wspólnych skoro np. My nie mamy ogródka i nie chodzimy po trawnikach? Powierzchnia klatki jest taka sama dla wszystkich. My śmiecimy mniej, bo wytrzepujemy buty przed wejściem itd. itp. Ty nie chcesz płacić za szlaban, bo ktoś ma 4 samochody, a Ty jeden. My tutaj też liczymy, że za monitoring zapłacimy mniej. Mieszkamy tylko we dwoje... A niektórzy na tych swoich 30metrach mieszkają w 3... 4 osoby! Czemu my mamy płacić tyle samo co oni? Rotfl

Jest to określone prawnie. Jest ustawa o spółdzielniach/wspólnotach mieszkaniowych i tyle. Wydatki związane z utrzymaniem nieruchomości wspólnej ponosi się wg. posiadanych udziałów nieruchomości wspólnej. O ile w ogóle jest to do zrobienia - to wymaga notariusza i wpisu do aktów notarialnych więc jest to kompletnie nieopłacalne z pkt. widzenia nawet stawiania 500 takich szlabanów.

Średnio wypada 108 zł za mieszkanie. Naliczają 0.50zł/m2. Zazdrościsz tak bardzo, temu sąsiadowi który zapłaci przy swoich 30m2 90zł za szlaban, a Ty przy 42m2 - 126 zł rozłożone na 6 miesięcy? No chyba, że liczyłeś na jakiś rabat? Hyhy Pamiętaj o pilocie za 60 zł szt!

Czasem jak czytam co sąsiedzi piszą to witki opadają.

Pomijając w ogóle sens szlabanu na dzień dzisiejszy.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama