portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Vivaldiego - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Vivaldiego - sprawy osiedlowe » Forum » rozliczenie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

rozliczenie

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
OnaiOn 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Czw Wrz 04, 2014 23:36
Posty: 79
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lut 18, 2017 15:53    Temat postu: Re: rozliczenie

To dostaniemy hurtowo wyjaśnienie, bo również pisaliśmy Wink
Olalaaa 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Sob Wrz 27, 2014 15:59
Posty: 26
Skąd: Orunia

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 11:33    Temat postu: Re: rozliczenie

Mnie dziwi to, że ja takiego naliczenia u siebie nie widzę (a to również moja wspólnota). Czasem, w takich sytuacjach, się zastanawiam jak bardzo robią nas w jajo...

A czy otrzymaliście już rozliczenie kosztów świadczeń za II półrocze 2016 ?
AferA87 
   

Bywalec


Wiek: 36
Dołączył: Pią Sie 22, 2014 15:29
Posty: 25
Skąd: Gdańk

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 17:02    Temat postu: Re: rozliczenie

Tak otrzymałem 17 lutego rozliczenie drugiego półrocza i właśnie na tym rozliczeniu widnieje pozycja kontenera ogólnobudowlanego.
Sasiadka987 
   

Nowy na forum


Wiek: 38
Dołączył: Pon Lut 20, 2017 18:19
Posty: 1
Skąd: Gdańsk-Vivaldiego

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 18:24    Temat postu: Re: rozliczenie

Ja również otrzymalam rozliczenie na którym jest naliczona oplata 213 zl za kontener. Wysłałam email w celu wyjaśnienia i oczekuję na odpowiedź.
Waldek_W 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pon Cze 06, 2016 17:13
Posty: 40
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 19:59    Temat postu: Re: rozliczenie

Ja też mam naliczoną opłatę w tym rozliczeniu 213.03zł za kontener i o tę kwotę pomniejszono mi nadpłatę,więc naliczono nam dwukrotnie koszty kontenerów (zaraz na początku,w pierwszych mcach czynszów i teraz drugi raz). Wg rozliczenia moje opłaty wyglądają tak:
nadpłata za wodę i CO: 211.02
nadpłata za koszty stałe: 3,41
razem: 214.43
kontenery wskazano: 213.03
odejmując od sumy nadpłat koszt kontenerów daje rzekomą nadpłatę 1.40zł, którą wskazano wytłuszczonym drukiem jako ostateczna wartość nadpłaty w rozliczeniu.

Sprawdzcie proszę czy u was też tak wygląda, że koncowe info o nadpłacie/ niedopłacie to wartosci woda, co+ koszty stałe minus kontenery= wasza suma nadpłaty/niedopłaty...

chyba ich pogrzało
olga87 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lip 28, 2014 22:55
Posty: 17
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 21:10    Temat postu: Re: rozliczenie

U Nas jest również doliczony kontener. Dajcie znać jak Wam zarządca odpowie.
Olalaaa 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Sob Wrz 27, 2014 15:59
Posty: 26
Skąd: Orunia

PostWysłany: Wto Lut 21, 2017 10:23    Temat postu: Re: rozliczenie

Dostałam "wyjaśnienie" od Pana z WZNu.
Wklejam tu treść. Uwaga: tylko dla ludzi o mocnych nerwach.
Ja jestem za durna na to chyba.

"Dzień dobry,



Wszyscy właściciele zostali obciążeni zaliczką na pokrycie kosztów odpadów ogólnobudowlanych w wysokości 300,00 zł płatną w ratach po 100,00 zł przez pierwsze 3 miesiące, licząc od odbioru mieszkania od dewelopera. Informowaliśmy wówczas, iż na osiedlu podstawiony jest kontener na odpady ogólnobudowlane, z którego wszyscy Państwo mogą korzystać przez cały czas dopóki ostatni z lokali nie zostanie wykończony. Prace wykończeniowe były realizowane przez Właścicieli w różnych okresach. Ponieważ żaden z właścicieli nie wyrażał takiej potrzeby, kontener przestał być podstawiany w styczniu 2016 r. Wraz z rozliczeniem świadczeń za II półrocze 2016 r. przygotowaliśmy rozliczenie łącznego kosztu wszystkich wywozów kontenerów na odpady ogólnobudowlane.



Zwracamy uwagę, że właściciele, którzy swoje lokale odebrali w okresie przed powstaniem wspólnoty uczestniczyli w rozliczeniu kontenerów dwukrotnie. Pierwsze rozliczenie odbyło się wraz z rozliczeniem okresu sprzed powstania Wspólnoty. Wówczas rozliczony łączny koszt wywozu kontenerów wynosił 11 340,00 zł, a do dnia powstania Wspólnoty Mieszkaniowej lokale odebrało 78 właścicieli. W rozliczeniu z deweloperem właściciele otrzymali zwrot różnicy między naliczoną wówczas zaliczką a faktycznie przypadającym na każdy odebrany lokal kosztem: 11 340,00 / 78 = 145,38 zł.

Ponieważ tylko część z odebranych lokali zostało wykończonych po rozliczeniu z deweloperem kontenery nadal były potrzebne, a zaliczki były naliczane tym właścicielom, którzy przed powstaniem Wspólnoty Mieszkaniowej nie mieli naliczonej pełnej kwoty 300,00 zł oraz tym, którzy lokale odebrali już po 2.12.2014 r. Aby ostatecznie każdy z Właścicieli zapłacił za korzystanie z kontenera tyle samo należało łączny koszt kontenerów sprzed powstania wspólnoty i po jej powstaniu rozliczyć ponownie.

Przed powstaniem wspólnoty koszt kontenerów wyniósł 11 340,00 zł. Po jej powstaniu w 2014 r. koszt wyniósł 4 050,00 zł, w 2015 r. 23 895,00 zł oraz w 2016 r. 1 215,00 zł co oznacza, że ich łączny koszt za cały okres wywozów wyniósł 40 500,00 zł. Właścicieli, którzy swoje lokale wykończyli było w całym tym okresie 113, dlatego przypadający na każdego koszt wyniósł 40 500,00 / 113 = 358,41 zł.



W związku z tym, Właściciele, którzy:

- wpłacili w okresie przed powstaniem Wspólnoty Mieszkaniowej kwotę 300,00 zł: otrzymali zwrot w rozliczeniu z deweloperem: 300,00 - 145,38 = 154,62 zł więc w bieżącym rozliczeniu otrzymali wynik rozliczenia: 358,41 - 145,38 = 213,03 zł (dopłata)

- wpłacili w okresie przed powstaniem Wspólnoty Mieszkaniowej kwotę 200,00 zł: otrzymali zwrot w rozliczeniu z deweloperem: 200,00 - 145,38 = 54,62 zł oraz po powstaniu WM wpłacili 100,00 zł więc w bieżącym rozliczeniu otrzymali wynik rozliczenia: 358,41 - 145,38 - 100,00 = 113,03 zł (dopłata)

- wpłacili w okresie przed powstaniem Wspólnoty Mieszkaniowej kwotę 100,00 zł: musieli dopłacić w rozliczeniu z deweloperem: 145,38 – 100,00 = 45,38 zł oraz po powstaniu WM wpłacili 200,00 zł więc w bieżącym rozliczeniu otrzymali wynik rozliczenia: 358,41 - 45,38 - 200,00 = 13,03 zł (dopłata)

- wpłacili w okresie przed powstaniem Wspólnoty Mieszkaniowej kwotę 0,00 zł: musieli dopłacić w rozliczeniu z deweloperem: 145,38 zł oraz po powstaniu WM wpłacili 300,00 zł więc w bieżącym rozliczeniu otrzymali wynik rozliczenia: 358,41 - 145,38 - 300,00 = - 86,97 zł (zwrot)

- lokal odebrali po powstaniu Wspólnoty Mieszkaniowej i wpłacili w tym okresie zaliczkę 300,00 zł, w bieżącym rozliczeniu otrzymali wynik rozliczenia: 358,41 - 300,00 = 58,41 zł (dopłata)



Właścicielom, którzy zaliczki na wywóz odpadów ogólnobudowlanych naliczane były w obu okresach (przed i po powstaniu Wspólnoty) dopłaty / zwroty zostały wyliczone w ten sam sposób. Ostatecznie wszyscy Państwo ponieśli łącznie identyczny koszt tj. 358,41 zł.

Zaliczka na wywóz kontenerów była naliczana zgodnie z przyjętym w początkowym okresie przez dewelopera planie gospodarczym, a w późniejszym okresie planie uchwalonym przez Wspólnotę Mieszkaniową. Rozliczenie to zamyka definitywnie sprawę opłat za wywóz odpadów ogólnobudowlanych. Usługa nie jest i nie będzie w przyszłości realizowana. Zdajemy sobie sprawę z tego, że prace wykończeniowe w lokalach już dawno Państwo zakończyli i powrót do tego tematu może wydawać się niejasny, jednak końcowe rozliczenie mogło zostać sporządzone dopiero wówczas, gdy firma wywozowa rozliczy się z nami ze wszystkich faktur dostarczając komplet kart wywozowych. Informacja, że koszt kontenerów będzie podlegał rozliczeniu pojawiała się przy okazji korespondencji dotyczącej tego tematu oraz podczas zebrań Wspólnoty. Fakt, że całe rozliczenie dotyczy dwóch okresów i dwóch podmiotów, tj. dewelopera oraz Wspólnoty, może czynić całość rozliczenia mało zrozumiałym, jednakże zapewniamy Państwa, że zostało ono sporządzone w sposób poprawny i tożsamy dla każdego z Państwa, bez względu na to, kiedy swój lokal Państwo odebraliście oraz kiedy i jak długo był on przez Państwa wykańczany. Wspólnota płaciła bowiem za wywóz pełnych kontenerów, a nie za czas, w jakim pozostawały one na Państwa nieruchomości.



Pozdrawiam serdecznie,
Tomasz Skitek
Główny Specjalista ds. Rozliczeń


Shocked
Kkkinga 
   

Nowy na forum


Wiek: 39
Dołączył: Wto Lut 21, 2017 17:19
Posty: 2
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lut 21, 2017 17:24    Temat postu: Re: rozliczenie

Dostałam dokładnie to samo wyjaśnienie. Pytanie czy możemy coś jeszcze z tym zrobić ?
Olalaaa 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Sob Wrz 27, 2014 15:59
Posty: 26
Skąd: Orunia

PostWysłany: Wto Lut 21, 2017 17:31    Temat postu: Re: rozliczenie

Jedyne, co mi przychodzi do głowy to:
http://oceniaj.trojmiasto.pl/szukaj/Zarz%C4%85dzanie%20i%20administracja%20nieruchomo%C5%9Bciami/?id_what=category::3018&time_range=3&count_marks=3
I inne rankingi zarządców.
Może jest ktoś, to ma jakieś jaśniejsze zasady?
Kkkinga 
   

Nowy na forum


Wiek: 39
Dołączył: Wto Lut 21, 2017 17:19
Posty: 2
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lut 23, 2017 20:21    Temat postu: Re: rozliczenie

W przyszłym tygodni zebranie Wspólnoty A. Grubby 1,3,5 warto poruszyć wszystkie nasze wątpliwości.

Dodatkowo przejrzałam przesłane dokumenty i zaciekawiło mnie kilka pozycji, a wyjątkowo

2.1.12 skrzynki pocztowe - 1518 zł - każdy z nas za nie płacił - co to za koszt ?
3.4 dodatkowo z funduszu remontowego - uchwała nr 4/2016 ochrona przed gołębiami. Koszt szacowany w ustawie był na około 4000 zł, a na zestawieniu widnieje kwota 5894,10 zł.

Jest wiele takich rzeczy zakupione zostały stojaki na rowery z których nikt nie korzysta.

To moje drobne spostrzeżenia.
Zobaczymy co zarządca nam powie.

Pozdrawiam i do zobaczenia
OnaiOn 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Czw Wrz 04, 2014 23:36
Posty: 79
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 13:20    Temat postu: Re: rozliczenie

Wyjaśnienie jest wyczerpujące wg. mnie.

Skrzynki pocztowe wstawiliśmy my. Nie deweloper. Więc poszło za nasze.

A stojaki rowerowe były postawione też za nasze pieniądze, żeby ludzie nie zostawiali ich na klatkach. Efekt jak widać. W sumie się nie dziwię... Też z nich nie korzystałem. Żadnego zadaszenia, ani nic.
Waldek_W 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pon Cze 06, 2016 17:13
Posty: 40
Skąd: Polska

PostWysłany: Pią Lut 24, 2017 13:32    Temat postu: Re: rozliczenie

A czy przypadkiem za skrzynki nie placilismy w z rozliczenia za 2015rok?
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama