portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Vivaldiego - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Vivaldiego - sprawy osiedlowe » Forum » Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomicka)
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomicka)

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 11, 12, 13    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Bialatoyota 
   

Nowy na forum


Wiek: 36
Dołączył: Pią Mar 15, 2019 21:41
Posty: 1
Skąd: Gdańsk Vivaldiego

PostWysłany: Pią Mar 15, 2019 22:01    Temat postu: Re: Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomic

Widzisz śmieszny kolego z Hondy aż sobie musiałem konto założyć.
Niestety mam świadka + nagranie z auta + nagranie zabezpieczone z kamery monitoringu, że wyprzedziles mnie w miejscu niedozwolonym łamiąc dodatkowo prędkość w terenie zabudowanym co lekko mozna sprawdzić na nagraniu. Dodatkowo przejechałeś nie mając dostępu do szlabanu na Janusza bo właśnie tak się zachowujesz i podobni Tobie sadziedzi z okolicznych osiedli ( co na Twoim przykładzie zostanie niedługo ukrócone). Żebyście się też nie przejechali na uszkodzeniach mienia bo o ile może lustro się Wam podobnym upiekło na dole to nie polecam odwalania czegoś na górnych częściach osiedla albo od razu poprosimy o uśmiech do kamer (licznych). Robicie dym na naszej drodze za którą my płacimy, nikt z nas nie rości sobie np prawa do przejazdu przez osiedle Olimpijskie, które też szlaban posiada. Nasze osiedle i miejsca parkingowe są ładnie monitorowane dlatego odradzam Tobie taka szaleńcza jazdę bo to się źle dla Ciebie skończy. Jeśli jeszcze chodzi o Twój zarejestrowany wybryk poczekaj na listonosza i skończ szczekac. Pokazałem Tobie środkowy palec bo widziałem że z dzieckiem jedziesz jełopie więc nie wyskakuje mi tu z bronią ( chociaż z tym możesz się przejechać) a w rure nie dałem bo mi szkoda auta zajeżdżać na takich osiedlowych-internetowych napinaczy Wink Niepozdrawiam i cieszę się że nie muszę Cię daleko szukać w razie jakiś małych nieprzyjemności Wink (właśnie troszkę się wysypales bo zdradzę Ci mały sekret- nie pisałeś z VPN a w necie nikt nie jest do końca anonimowy Wink ). Twój 4 letni synek pewnie Tobie za kilka lat wytłumaczy co to takiego. Na razie zamilknij i grzecznie jeździj po drogach miejskich, a nie osiedlowych.
zxc321 
   

Początkujacy


Dołączył: Pią Mar 15, 2019 23:39
Posty: 8
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Mar 15, 2019 23:41    Temat postu: Re: Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomic

Komedia, nie wstyd wam się zachowywać jak małe dzieci?
marta19 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Kwi 24, 2018 20:44
Posty: 4
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 6:18    Temat postu: Re: Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomic

Skoro tak wiele tutaj zagląda osób z okolicznych osiedli to ludzie ogarnięcie się!
Jest to droga osiedlowa! Jest znak że jest to strefa zamieszkania - czyli pieszy ma pierwszeństwo na drodze a ograniczenie prędkości 20 (chyba dobrze pamiętam z egzaminu)
Dodatkowo jest szlaban czyli nie masz pilota = nie masz przejazdu
A teraz do sedna: wczoraj wracając do domu z córką przechodziłam po ulicy przez nieszczęsny odcinek bez chodnika i... Jakoś debil (sorry ale inaczej nie nazwę) z osiedla sąsiadującego zobaczył że ktoś otwiera szlaban i do przodu!... Dobrze że miałam dziecko na ręku i zdarzyłam się zatrzymać...
Opamiętajcie się ludzie bo serio z tego zaraz będzie jakaś katastrofa
Byłam w zbyt wielkim szoku żeby spisać numer ale następnym razem to zrobię chociażby na fakt złamania przepisów drogowych i stwarzania zagrożenia na drodze dla pieszych!
marta19 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Kwi 24, 2018 20:44
Posty: 4
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 6:24    Temat postu: Re: Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomic

Jeszcze jedno!
Uszanujcie to że jest szlaban czyli dla Was nie ma przejazdu a jeśli już "musicie" sobie skrócić drogę bo: żona rodzi, dziecko z przedszkolu ma gorączkę, pan z wniesieniem pralki czeka na Was pod domem, czy inną ważną sytuacja to widząc kogoś przejeżdżającego/przechodzącego na osiedlu zapytajcie grzecznie! Myślę że raczej nikt nie odmówi otworzenia szlabanu jeśli ładnie poprosicie!
Nie róbcie tego na chama bo będzie z tego nieszczęście
on_ona 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Mar 01, 2017 19:24
Posty: 70
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 7:43    Temat postu: Re: Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomic

marta19 napisał:
Skoro tak wiele tutaj zagląda osób z okolicznych osiedli to ludzie ogarnięcie się!
Jest to droga osiedlowa! Jest znak że jest to strefa zamieszkania - czyli pieszy ma pierwszeństwo na drodze a ograniczenie prędkości 20 (chyba dobrze pamiętam z egzaminu)
Dodatkowo jest szlaban czyli nie masz pilota = nie masz przejazdu
A teraz do sedna: wczoraj wracając do domu z córką przechodziłam po ulicy przez nieszczęsny odcinek bez chodnika i... Jakoś (sorry ale inaczej nie nazwę) z osiedla sąsiadującego zobaczył że ktoś otwiera szlaban i do przodu!... Dobrze że miałam dziecko na ręku i zdarzyłam się zatrzymać...
Opamiętajcie się ludzie bo serio z tego zaraz będzie jakaś katastrofa
Byłam w zbyt wielkim szoku żeby spisać numer ale następnym razem to zrobię chociażby na fakt złamania przepisów drogowych i stwarzania zagrożenia na drodze dla pieszych!


Jest kamera nad szalbanem zgłosić do administracji i z nagraniem na Policję, i się skończy kozaczenie.
Ja jak widzę że ktoś chce przejachac na Janusza to specjalnie staje za szalbanem i czekam kiedy się zamknie, lub jak jak widzę kogoś jak stoi i czeka na otwarcie czekam razem z nim 😁😁, po 5 min znudzi mu się czekanie, nawet któregoś dnia wysiadł koleś i dosłownie kazał mi otworzyć szlaban - pokazałem mu znak i czekałem dalej z nim
zxc321 
   

Początkujacy


Dołączył: Pią Mar 15, 2019 23:39
Posty: 8
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 10:55    Temat postu: Re: Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomic

on_ona napisał:
Jest kamera nad szalbanem zgłosić do administracji i z nagraniem na Policję, i się skończy kozaczenie.
Ja jak widzę że ktoś chce przejachac na Janusza to specjalnie staje za szalbanem i czekam kiedy się zamknie, lub jak jak widzę kogoś jak stoi i czeka na otwarcie czekam razem z nim 😁😁, po 5 min znudzi mu się czekanie, nawet któregoś dnia wysiadł koleś i dosłownie kazał mi otworzyć szlaban - pokazałem mu znak i czekałem dalej z nim


Państwo z tej zielonej ruiny? Szlaban się nie zamknie jak auto stoi przy fotokomórce przy zderzaku.
on_ona 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Mar 01, 2017 19:24
Posty: 70
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 13:04    Temat postu: Re: Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomic

zxc321 napisał:
on_ona napisał:
Jest kamera nad szalbanem zgłosić do administracji i z nagraniem na Policję, i się skończy kozaczenie.
Ja jak widzę że ktoś chce przejachac na Janusza to specjalnie staje za szalbanem i czekam kiedy się zamknie, lub jak jak widzę kogoś jak stoi i czeka na otwarcie czekam razem z nim 😁😁, po 5 min znudzi mu się czekanie, nawet któregoś dnia wysiadł koleś i dosłownie kazał mi otworzyć szlaban - pokazałem mu znak i czekałem dalej z nim


Państwo z tej zielonej ruiny? Szlaban się nie zamknie jak auto stoi przy fotokomórce przy zderzaku.

Niestety nie zielonej i nie z ruiny 😀😀😀
Tyler666 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Mar 06, 2019 9:05
Posty: 3
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Mar 16, 2019 14:54    Temat postu: Re: Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomic

on_ona napisał:


Jest kamera nad szalbanem zgłosić do administracji i z nagraniem na Policję, i się skończy kozaczenie.
Ja jak widzę że ktoś chce przejachac na Janusza to specjalnie staje za szalbanem i czekam kiedy się zamknie, lub jak jak widzę kogoś jak stoi i czeka na otwarcie czekam razem z nim 😁😁, po 5 min znudzi mu się czekanie, nawet któregoś dnia wysiadł koleś i dosłownie kazał mi otworzyć szlaban - pokazałem mu znak i czekałem dalej z nim


Ono, z jednej strony dobrze jest mieć jakiś cel w życiu, ale z drugiej...może to już najwyższa pora byś wybrało się do lekarza ?
...just sayin'...
kamilabl 
   

Forumowicz


Wiek: 40
Dołączył: Sob Paź 22, 2011 21:56
Posty: 113
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Mar 21, 2019 8:32    Temat postu: Re: Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomic

Właśnie otrzymałam odpowiedź na interpelację w sprawie połączenie Łuczniczej z Niepołomicką. Jest nadzieja przynajmniej na tymczasowe rozwiązanie. Szkoda, że tylko z płyt betonowych, ale to zawsze jakaś alternatywa dla wąskiego gardła, jakim jest ul. Przebiśniegowa. Będę walczyć dalej, a mieszkańcy os. Vivaldiego też powinni być zadowoleni.


odp interpelacja.png

odp interpelacja.png


slodki_lolo5 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Mar 12, 2019 20:58
Posty: 9
Skąd: autochton

PostWysłany: Czw Mar 21, 2019 13:10    Temat postu: Re: Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomic

No proszę jaką motywacją okazał się szlaban! Bo pismo datowane jest na 08.03.2019 czyli po jego uruchomieniu. Widocznie zakaz ruchu stojący od roku nie był wystarczającym argumentem dla mieszkańców sąsiednich osiedli aby cokolwiek działać, bo można go było łatwo ominąć.

Podoba mi się odpowiedź: "dokona rozpoznania". Między dokonaniem rozpoznania, ewentualną decyzją a co dopiero budżetem, przetargiem i wykonaniem to jakieś... obstawiamy? Rok?
kamilabl 
   

Forumowicz


Wiek: 40
Dołączył: Sob Paź 22, 2011 21:56
Posty: 113
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Mar 21, 2019 13:38    Temat postu: Re: Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomic

Nie do końca jest to prawdą z brakiem reakcji. Juz próbowałam w zeszłym roku (kiedy postawiono zakaz) projekt tego łącznika zrealizować w ramach BO.. Niestety uznano to wtedy za niegospodarność i odrzucono.
Rozmowy z urzędnikami prowadzę od dłuższego czasu i teraz jest faktycznie nadzieja na realizację. Nie byłabym taką pesymistką.
drover84 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Nie Paź 05, 2014 18:21
Posty: 49
Skąd: hokejowa 17

PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 8:45    Temat postu: Re: Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomic

Przepraszam, lecz również powątpiewam w miasto i jego jakiekolwiek działania w czasie nie rozwleczonym na szereg lat... Przykład moi drodzy Sąsiedzi leży nieopodal, spójrzcie na Niepołomicką i czasy realizacji w/w odcinków... Pół roku 250 m 1 Milion zł, tyle w temacie... a tu jest etap "ustaleń", więc nie będąc specjalnym pesymistą to dzieciaki, które teraz macie w przedszkolu, wyślecie do matury, kiedy oni to będą realnie budować Very Happy
slodki_lolo5 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Mar 12, 2019 20:58
Posty: 9
Skąd: autochton

PostWysłany: Pią Mar 22, 2019 11:12    Temat postu: Re: Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomic

Nie liczą się chęci, a efekty. Brawo, że Pani działa, tylko... mieszkańców Vivaldiego (wypowiadam się za siebie) to już nie interesuje. Jest szlaban, jest lepiej.

...a z Niepołomicką to dobry przykład. O ile się nie mylę, to remont ślizgnął się 2 lata.
slodki_lolo5 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Mar 12, 2019 20:58
Posty: 9
Skąd: autochton

PostWysłany: Sob Maj 11, 2019 19:45    Temat postu: Re: Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomic

ktoś coś n/t niepołomickiej? Oni uciekli z budowy czy jak?
waldinho 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Wto Lis 29, 2016 18:58
Posty: 39
Skąd: Gdańśk, Siedlce

PostWysłany: Śro Maj 15, 2019 13:06    Temat postu: Re: Szlaban na ulicy Hokejowej (przejazd Grubby - Niepołomic

Ogólnie dramat, kawałek drogi a remont do końca lipca?. Jakieś jaja, tymi płytami k... nie da się jechać. Nie było mnie tydzień w Gd a postępu nie widzę żadnego... Czy zawsze wyznacznikiem w przetargu musi być k.. cena?
Odpowiedz do tematu Strona 12 z 13 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3 ... , 11, 12, 13    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama